30 stycznia

Vol. 1

Korzystając z magicznego czasu sesji egzaminacyjnej chcę Wam zaproponować, abyście poznali (lub odświeżyli sobie – jeśli ktoś zna) genialny zespół grający dobrą chrześcijańską muzykę. Zauważyłam, że ostatnio muzyka to popularny temat na blogach, więc troszeczkę postanowiłam się zainspirować tymi wszelakimi muzycznymi notatkami. Różne są gusta i o nich dyskutować nie będziemy, bo to jest jasne, że każdemu może podobać się co innego, więc szkoda marnować energii na taką przewidywalną dyskusję. Napiszę o tym, co podoba się mi, co wprawia mnie w rewelacyjny nastrój, a powtarzanie tekstów piosenek tego zespołu wyraża w jakiś sposób to co jest we mnie.
Kiedyś szalałam za oazowo-pielgrzymkowymi pioseneczkami. Zresztą wciąż czuję do nich sentyment - szczególnie do tych pielgrzymkowych (pielgrzymowanie piesze na Jasną Górę jest wpisane w moje życie jak (z góry przepraszam za trywialne porównanie) dżinsy albo jak biała czekolada, czyli da się bez tego żyć, ale...co to za życie).  Może wiecie, a jak nie to Was doinformuję, że chrześcijańska scena muzyczna ma się całkiem nieźle, co więcej – stale się rozwija. Coraz to nowi artyści pod pseudonimami, które nierzadko biorą się od imion biblijnych postaci albo są splotem słów kojarzących się kościelno-biblijno-religijnie tworzą muzykę, piszą teksty, śpiewają, grają, tworzą. Nie każdemu się udaje wybić. Wynika to na pewno z różnych powodów (które znamy, lub nie), nie zawsze to jest brak możliwości wokalnych, czasem to brak środków finansowych, innym razem brak odpowiedniego zaangażowania i ilości pracy włożonej w muzyczny projekt. Znam jedną taką grupę, która maksymalnie zawróciła mi w głowie.  Nie zawaham się napisać o tym zespole, choć ubogie będą moje słowa wobec bogactwa jakie prezentuje ten zespół.

StronaB

pł2

  1. Muzyka – gdy tylko słyszę pierwsze nuty od razu wpadam w coś w stylu transu powodującego optymalną radość (nie mylić z głupkowatą wesołkowatością). Jest właśnie taka jak lubię. Nie jest patetycznie, nie jest też przesadnie ostro. Nie lubię jednolitości, nie lubię stateczności, lubię dynamizm, który ma w sobie muzyka StronyB. Dominujące typowo rockowe brzmienia przeplatają się ze spokojnymi dźwiękami.
  2. Teksty - są rewelacyjne! Są tak genialne w swojej prostocie, że najzwyczajniej brakuje słów. To co można o nich powiedzieć, to na pewno to, że są proste, a jednocześnie bardzo głębokie - tak głębokie, jak niezgłębione jest serce człowieka. Jeśli Twój gust muzyczny nie pozwala Ci ich słuchać, to chociaż poczytaj teksty. Coraz częściej i coraz bardziej odnajduję się właśnie w tych tekstach. W zasadzie mało jest tekstów muzycznych, w których spostrzec mogę siebie. Te są tak życiowe, że po prostu bardziej się nie da. A życie wiadomo jakie jest. Czasem trudne do określenia. Wokal - szczególnie  Klaudia - po prostu mistrzostwo świata!
Czym byłby zespół z muzyką i tekstami, ale bez osobowości? Nie było mi dane nigdy poznać ekipy ze StronyB, choć ks. Arsen ("od którego wszystko się zaczęło" - jak mówią członkowie zespołu) jest naszym wspólnym znajomym, a i pewnie jeszcze kilka osób by się znalazło wśród wspólnych znajomych, niemniej jednak na każdym internetowym kroku, gdzie pojawiła się StronaB czuje się ten wyjątkowy klimat, wyjątkowy w swojej normalności. Rzadko się to zdarza na muzycznej scenie (tej chrześcijańskiej też).
Garść linków, które się mogą przydać:
StronaB - STRONA INTERNETOWA
StronaB - FACEBOOK
Chrześcijańskie Granie - MIEJSCE, GDZIE MOŻESZ KUPIĆ PŁYTĘ - DEBIUT
StronaB - i  - piosenka zapowiadająca nowy album, na który czekam z niecierpliwością (mając nadzieję, że grono zniecierpliwionych powiększy się wraz z moją notatką - propagandą )
A jakie są Wasze muzyczne gusta? Jeśli chcesz, podziel się w komentarzu! PS. Nie musi być tak bardzo chrześcijańsko, może być nieco bardziej pogańsko. A tych, którzy czują się lekko zawiedzeni, że nie była to muzyczna lista przebojów, informuję, że wszystko przed nami...
PS2. ZAPRASZAM NA FACEBOOK'OWĄ STRONĘ TEGO BLOGA. Będzie mi niezmiernie miło, gdy dołączysz do tej społeczności i zaprosisz swoich znajomych. Zachęcam gorąco i dziękuję! LINK: Boży FreeStyle 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BożyFreestyle , Blogger