31 sierpnia

Po co to BożeFreestyl'owe zamieszanie?

Przypadkowo dowiedziałam się, że 31 sierpnia obchodzony jest Dzień Bloga. A to wspaniała okazja do tego, aby zatrzymać się chwilę nad tym - po co to całe moje BożeFreestyl'owe zamieszanie.
Blogów w swoim życiu miałam kilka. A przed blogami - jeszcze więcej pamiętników i dzienników. Pamiętniki były sekretnymi zapiskami, ukrywanymi przed domownikami. Kiedy na stałe Internet zagościł w moim domu rodzinnym zaczęłam pisać blog. Miałam wtedy może 14 czy 15 lat. Były to już teksty dostępne dla wszystkich. Pisałam na różnych platformach, pod różnymi adresami, o różnych nazwach. Od zawsze jednak chodziło mi o jedno - moje życie z NIM. Dlaczego piszę?

MAM ZAJAWKĘ NA PANA BOGA
...i mój Kościół. A to sprawia, że uwielbiam opowiadać o właśnie takim życiu. Nie zawsze jest ono łatwe, ale jest niezwykle fascynujące. Żyję jak każdy, a jednak trochę inaczej. I mam nadzieję, że to wyróżnia mnie z tłumu - wiara, którą widać po sposobie, w jaki staram się żyć. Tak naprawdę wiele osób, które są w Kościele, nie ma pojęcia jaki jest on cudowny. Sama wciąż go odkrywam i się zachwycam. Są osoby, które nie spotkały żywego Jezusa w swoim życiu, a już zrezygnowały z oczekiwania na to spotkanie. Piszę dlatego, żeby pokazać - zarówno osobom nieprzekonanym, jak i tym, które też tak żyją jak ja, a może czasem w wierze czują się osamotnione, że można, że da się - mieć katolickie myślenie, chrześcijańskie wartości i żyć w tym świecie. I co więcej - niesamowicie się taką rzeczywistością cieszyć!

WIĘCEJ DOSTRZEGAM
Odkąd pisze blog, dużo więcej myślę :) Brzmi to nieco śmiesznie, ale taka jest prawda. W codzienności, przeglądając różne strony, odwiedzając inne blogi, czytając książki i artykuły,  rozmawiając z ludźmi zastanawiam się nad kolejnymi tematami notatek, nad tym jak mogę ubrać w słowa moje myśli. Inspiruję się wieloma rzeczami. Robię wszystko dużo bardziej świadomie. To, że muszę usiąść i napisać jakiś tekst związany z moim życiem, sprawia, że dostrzegam więcej szczegółów ze swojego życia i bardziej się nimi cieszę. 

UCZĘ SIĘ
Dzięki temu, że zaczęłam pisać blog wiele się nauczyłam. Z pewnością powoli rozwija się mój warsztat pisarski, ale najbardziej widocznymi zmianami dla mnie są te w kwestii grafiki. Robię coraz więcej zdjęć samodzielnie i są one coraz lepsze (przynajmniej w moim odczuciu). Nauczyłam się korzystania z kilku programów i aplikacji - nie tylko do zdjęć. Uczę się także cierpliwości. Nie mam ciśnienia na to, aby mieć mnóstwo czytelników, like'ów, obserwatorów itd., ale wiadomo, że wzrastające liczby - dają radość i satysfakcję, a na te wzrastające liczby, trzeba pracować i czekać... Uczę się także systematyczności. Moje notatki w większości nie powstają regularnie (poza Inspiracjami), ale wciąż pracuję nad tym, aby było ich więcej i aby były lepsze. 

LUBIĘ PISAĆ
Od kiedy pamiętam bardzo lubiłam pisać. Pisałam wierszyki, pisałam pamiętniki, pisałam bardzo dobre wypracowania i rozprawki w szkole. Bardzo też lubię pisać mejle, a nawet SMSy. Za pomocą słów można tak wiele wyrazić, rozbudzić wyobraźnię, pocieszyć, rozśmieszyć... ciągle mnie to zaskakuje i pasjonuje. Dlatego pisanie mnie nie męczy, a relaksuje. Jest to jeden z moich ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu.

Powodów tworzenia BożegoFreeStylu jest więcej, ale te które wymieniłam są dla mnie najważniejsze. Jak pewnie zauważyliście, z każdym powodem wiąże się jedno - ogromna radość!


5 komentarzy:

 1. Piszesz znakomicie i nie ukrywam, że czytanie Twoich tekstów to uczta dla Ducha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Piotrze za Twój głos na moim blogu i wierność czytelniczą! :) To miłe móc Cię gościć na moim blogu :)

   Usuń
  2. Dzięki. Ja niestety nie odpowiem na pytanie, dlaczego bloguję, bo nie bloguję. Nie potrafię pisać.

   Usuń
  3. Rozpoczynając swoje pisanie z okazji tego samego dnia bloga, napisałam kilka refleksji:) To taki rachunek sumienia dla mnie samej ;) Pisz dalej i dziel sie tym co masz. Zawsze znajdzie się ktoś potrzebujący. Powodzenia

   Usuń
  4. Dziękuję i życzę tego samego :)

   Usuń

Copyright © 2016 BożyFreestyle , Blogger