08 grudnia

spacer


Zawsze gdy idę dokądś i towarzyszy temu padający śnieg czuję bardziej (niż w innych okolicznościach) pełną miłości obecność Pana Boga. Mam wtedy silne wrażenie, że spaceruję razem z Nim. Trzyma mnie za rękę i tak sobie kroczymy naprzód. Wszystko wówczas wydaje mi się sensowne. Wszystko, czyli właściwie co? Wszystek świat z całą swoją biedą i moje życie z każdym zranieniem. To, dokąd idę, choć nie mam na to ochoty. To co się wydarzyło, choć nie było po mojej myśli. To co usłyszałam, choć zabolało. Wszystkie relacje, które się skończyły. To z czym walczę, choć ciągle upadam. Wszystkie pytania bez odpowiedzi. Tak idziemy i rozmawiamy. Mówię Mu o tym co jest we mnie. Mówię o mojej nieudolnej miłości do Niego. I wtedy jeszcze bardziej odczuwam Jego ciepło, Jego dobroć, Jego miłość, którą mnie otula. 

Idź na spacer. Dostrzeż, że On jest z Tobą. Pozwól Mu chwycić Cię za rękę. Opowiedz Mu o tym, co u Ciebie. Powiedz co Cię boli. Podziel się radością. Zapytaj. Przeproś. Podziękuj. Poproś. Tak - szczególnie poproś. Sam Jezus Chrystus mówi bardzo często "PROŚCIE". 

Adwent jest dzisiaj. On przychodzi dzisiaj. 
Niech moje i Twoje serce będzie otwarte na Jego p r z y j ś c i e. 

pax!

4 komentarze:

 1. Rozumiem Cię doskonale. Gdy otaczają nas płatki śniegu, przestrzeń jest jakby bliżej, choć wcale się nie zmniejsza. Przestrzeni jest tak samo dużo, a jednak jej elementy muskają nas, jakby pobudzając do życia. A Bóg to życie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę się wybrać na taki spacer, koniecznie. Żeby tylko jeszcze u mnie śnieg poprószył...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie niestety już nie jest tak jak było, ale... i tak wciąż pięknie :) Jeszcze prawdziwa zima przed nami ;)

   Usuń
 3. Właśnie wróciłam ze spaceru:) Ogólnie beznadzieja- roztapiający się śnieg, miejscami zamarznięta woda, chłód, brudny biały puch obok paskudnego chodnika... Jednak kiedy przechodziłam przez mały skwer, wszędzie było biało, czysto, tak przyjemnie:)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 BożyFreestyle , Blogger