01 lutego

modlimy się!


Oto kilka wiadomości od br. Benedykta OFMCap zamieszczanych na fb, który jest na misji w Afryce.

14 godzin temu:
W Bouar trwają walki - Seleka strzela z broni ciężkiej, ludzi, bardzo dużo ludzi zchroniło sie u nas na misji, prowincjał Serge pisze: ca continue de tirer ici,c'est fort, kontynułuja strzelanie - bron ciężka !!!prosimy WAS o modlitwe, ludzie uciekają .... jestesmy cały czas w kontakcie z naszymi bracmi... kolejene spotaknie o 21 na radiu CB.

13 godzin temu:
Moi kochani ostatni post dzisiaj - 30 samochodów seleki jedzie w stronę Bocarangi, czyli takze w nasza... dzisiaj były poważne strzaly w Bouar, jakis granat wpadł na nasza misje - nikt nie został ranny - jestesmy w gotowosci - gdyby trzeba bylo uciekać - jednak to około 220 km, i najpierw Bocaranga... dziekujemy za modlitwe i wsparcie - mam nadzieje, ze ten konwoj seleki nas ominie.... z Bogiem i do jutra

3 godziny temu:
Wczoraj w godzinach wieczornych seleka zaatakowała Bouar - własnie przed chwila rozmawiałem z Prowincjałem Serge, który powiedział, że strzelano kilka godzin, takze w stronę naszej misji, spalili jeden nasz samochód, wybuchł granat na naszej posesji - nikomu nic sie nie stało - jednak starch był wielki.... prosił nas o to abysmy byli czujni... oto ci którzy mieli zaprowadzić, pokój w tym kraju - smutne, ale prawdziwe, przymierze muzułmanskie....

i pół godziny temu: Seleka jest 10 km od Bocaranga, dostalem te wiadomosc od br. Roberta Wnuka, braci oouscili misje, poszli do brusu. Miasto jest puste. U nas o 11 obiad i pozniej takze my opuszczamy misje. Prosimy Was o modlitwe.

Dlatego bardzo proszę wszystkich, którzy przeczytają ten wpis o modlitwę za braci, za siostry które też tam posługują, oraz za świeckich wolontariuszy i za tamtejszą ludność. Ofiarujcie chociaż chwilę modlitwy albo post, tam naprawdę jest teraz bardzo trudna sytuacja. To bardzo ważne, żeby Kościół był razem, wspierajmy się modlitwą, wspierajmy w tym czasie naszych Braci i Siostry, którzy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Więcej informacji: 
http://gosc.pl/doc/1866673.I-tak-was-zabijemy
http://misje.kapucyni.pl/
źródło wiadomości: https://www.facebook.com/benedyktp

pax! i dzięki!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 BożyFreestyle , Blogger